O Nas Projekty Partnerzy Pomorze Praktyki
Piątek, 2014-07-25 strona główna mapa strony kontakt
szukaj
Zapomniałem hasła »
LOGIN
HASŁO

Witamy na stronie internetowej

Pomorskiego Stowarzyszenia Wspólna Europa

Pomorskie Stowarzyszenie Wspólna Europa jest organizacją pozarządową, której głównym celem jest wspieranie lokalnych i regionalnych samorządów w procesie rozwoju Pomorza – najbardziej popularnego regionu turystycznego w Polsce.

Stowarzyszenie współpracuje przede wszystkim z partnerami z pomorskich powiatów ziemskich (choć nie tylko), ale również z krajów skandynawskich i Finlandii. Wraz ze swoimi partnerami uczestniczy w pracy wielu międzynarodowych organizacjach sieciowych.

PSWE od samego początku wybrało drogę budowania projektów, która oparta jest na długotrwałej współpracy partnerskiej, zaufaniu, a także możliwości otwartej krytyki i edukacji. Przeprowadzane projekty koncentrują się na obszarach związanych ze Sport Business Intelligence (SBI) oraz mobilnością aktywną.

W ramach SBI Stowarzyszenie nawiązuje współpracę z organizatorami wydarzeń, a poprzez przeprowadzanie badań ankietowych dostarcza im informacji o uczestnikach eventu, dzięki którym zyskują oni narzędzia niezbędne do udoskonalania kolejnych edycji zdarzenia.

W PSWE temat rozwoju mobilności aktywnej powiązany jest między innymi z projektem EuroVelo, którego celem jest stworzenie europejskiej sieci długodystansowych szlaków rowerowych. Stowarzyszenie otrzymało w marcu 2011 roku status pełnego członkostwa w European Cyclists' Federation, stając się tym samym Narodowym Koordynatorem EuroVelo na północną Polskę.

Stowarzyszenie, poza realizacją podstawowej działalności, jest również partnerem logistycznym Bałtyckiego Kongresu Marketingu Sportowego, a także organizuje lub uczestniczy w innych wydarzeniach o charakterze kulturalnym i sportowym.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z działalnością PSWE oraz do współpracy z naszym Stowarzyszeniem.

© by PSWE 2004-2014
english polski